Навчальний процес

Організація навчально-виховного процесу

13. Навчально-виховний     процес     у    загальноосвітньому навчальному закладі незалежно від  його  підпорядкування,  типу  і форми  власності  здійснюється  відповідно  до  робочих навчальних планів,   складених   на   основі   типових   навчальних   планів, затверджених Міністерством освіти і науки.

Робочі навчальні     плани    державного    і    комунального загальноосвітнього навчального закладу затверджуються  відповідним органом   управління   освітою,  а  приватного  загальноосвітнього навчального закладу - засновником  (власником)  за  погодженням  з відповідним органом управління освітою.

14. Загальноосвітній  навчальний заклад працює за навчальними програмами,  підручниками,  посібниками, що мають відповідний гриф Міністерства освіти і науки, й реалізує навчально-виховні завдання на кожному ступені навчання відповідно до вікових особливостей  та природних здібностей дітей.

15. Індивідуалізація     і     диференціація    навчання    у загальноосвітньому навчальному закладі забезпечуються  реалізацією інваріантної та варіативної частини Державного стандарту загальної середньої освіти.  Варіативна частина формується  загальноосвітнім навчальним   закладом   з  урахуванням  спеціалізації  та  профілю навчання.

16. Загальноосвітній навчальний заклад обирає форми, засоби і методи навчання та виховання у межах,  визначених Законами України "Про освіту", "Про загальну середню освіту" та статутом закладу.

(«Положення про загальноосвітній навчальний заклад»

Постанова Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 р. № 964)

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до робочого навчального плану

комунального закладу Первомайський навчально – виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад

Ясинуватського району Донецької області

на 2019-2020 навчальний рік

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Навчальний заклад є навчально-виховним комплексом (загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів-дошкільним навчальним закладом). Навчальний заклад складається з двох підрозділів: шкільного та дошкільного.

Шкільний підрозділ забезпечує належний рівень загальноосвітньої підготовки учнів згідно з вимогами Державного стандарту початкової загальної освіти, Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти.

У 2019-2020 навчальному році у шкільному підрозділі навчається 104 учні у 11 класах.

Робочий навчальний план складений з урахуванням Закону України «Про загальну середню освіту» та спрямований на реалізацію Національної доктрини розвитку освіти. Він враховує вимоги Концепції профільного навчання у старшій школі щодо організації навчального процесу в загальноосвітніх навчальних закладах.

Навчальний план для 1-го та 2-го класів складено за Типовою освітньою програмою для закладів загальної середньої освіти (1-4 клас) (Нова українська школа), затвердженою Колегією Міністерства освіти і науки 22 лютого 2018 року.

Навчальний план для 3-х – 4-х класів складено за Типовою освітньою програмою закладів загальної середньої освіти І ступеня, затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України від  20.04.2018 № 407  (таблиці 2).

Навчальний план для 5-х - 9-х класів складено за Типовою освітньою програмою закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня, затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України від 20.04.2018 № 405 (таблиці 12).

Навчальний план для профільного навчання (універсальний профіль) у 10 та 11 класах складено за Типовою освітньою програмою закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня, затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України від 20.04.2018 № 408 (таблиці 2).

Навчання у 1-11 класах проводиться українською мовою.