План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти

ЗАХОДІВ ЩОДО ЗАПОБІГАННЯ ТА ПРОТИДІЇ БУЛІНГУ

НА 2022 - 2023 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

Вид  роботи

Цільова аудиторія

Строки виконання

Первинна профілактика

1.

Ознайомлення із Законом України від 18 грудня 2018 року № 2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» (набрав чинності 19.01.2019 року), листами МОНУ від 29.12.2018 №1/9-790 «Щодо організації роботи у закладах освіти з питань запобігання і протидії домашньому насильству та булінгу»,від 29.01.2019 №1/11-881 «Рекомендації для закладів освіти щодо застосування норм Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» від18 грудня 2018р. №2657-VIII»

Учні, батьки, вчителі

Січень 2023

директор НВК Федорченко І.В.

1.

Організація постійного чергування в місцях загального користування (їдальня, коридор, роздягальня, шкільне подвір’я) і технічними приміщеннями

Педпрацівники НВК, МОП

директор НВК Федорченко І.В.

1.

Перевірка приміщень, території школи з метою виявлення місць, які потенційно можуть бути небезпечними та сприятливими для вчинення булінгу (цькування)

Педпрацівники НВК, МОП

З моменту написання наказу

директор НВК Федорченко І.В.,

Завгосп НВК Щуплова З.М.

1.

Ознайомлення учасників освітнього процесу з програмою «Вирішення конфлікту мирним шляхом. Базові навички медіації»

педпрацівники

директор НВК Федорченко І.В.,

Педагог – організатор Цибульник К.М.

1.

Висвітлення на сайті школи правил поведінки здобувача освіти в закладі освіти, плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти, порядку подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування), порядку реагування на доведені випадки булінгу (цькування) та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування)

Учні 1-11 кл.

Постійно, в разі потреби

директор НВК  Федорченко І.В.,

Педагог – організатор Цибульник К.М.

Нарада вчителів «Що потрібно знати про боулінг». Виступ-презентація

педпрацівники

Березень 2023р.

1.

Організація та проведення годин класних керівників із питань попередження та запобігання булінгу, превентивного виховання, формування загальнолюдських моральних цінностей (тренінгових занять, тематичних квестів, психологічних ігор, дискусій, розмов по колу, «круглих столів», бесід, ситуативно-рольових ігор тощо).

Учні 1-11 кл.

Протягом року

Класні керівники 1-11 кл., педагог – організатор Цибульник К.М.

1.

Круглий стіл для педколективу «Безпечна школа. Поговоримо про булінг та кібербулінг»

вчителі

Січень 2023р.

директор НВК  Федорченко І.В., Педагог – організатор Цибульник К.М.

Соціально-педагогічний патронаж

Учні, батьки

В разі потреби

Адміністрація НВК, класні керівники,

1.

Проведення класних батьківських зборів «Запобігання та протидія булінгу в учнівському середовищі».,

Лютий 2023р.

Класні керівники      1-11-их класів, адміністрація

1.

Міні – тренінг «Як навчити дітей безпечної поведінки в Інтернеті»

Учні 1 – 4 класів

Лютий 2023р.

Вчителі  початкових класів

1.

Профілактична бесіда з учнями щодо попередження злочинності та правопорушень, жорстокого поводження над дітьми, запобігання дитячій бездоглядності, здійснення правового виховання, формування моральних цінностей та якостей, пропаганди здорового способу життя

Учні 7-8 кл.

Протягом року

Класні керівники     1-11 кл., педагог – організатор Цибульник К.М.

1.

Виховні години: «Протидія булінгу в дитячому середовищі», «Твори добро, бо ти людина», «Стоп булінг!»

Учні 1-11 класів

Березень 2023 р.

1.

Години спілкування «Конфлікт. Вирішення конфліктів мирним шляхом»